Kubki reklamowe – najpopularniejsze metody ich zdobienia

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubek to doskonały pomysł na reklamowy gadżet, który na długi czas zapadanie w pamięci każdego klienta, przyczyniając się do zwiększenia rozpoznawalności przedsiębiorstwa. Jest to produkt niezwykle praktyczny, który doskonale sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu. Pić z niego można zarówno kawę czy herbatę, jak i sok czy wodę. Wykorzystać można go również do przyrządzenia dania typu instant. Kubki różnić mogą się od siebie nie tylko pojemnością, materiałem wykonania czy kolorystyką, lecz również techniką wykorzystaną do stworzenia nadruku na ich powierzchni.Bardzo popularne są kubki reklamowe ozdobione nadrukiem w formie kalkomanii. Znaleźć może się on na kubkach zarówno porcelanowych, jak i porcelitowych. Wypalany jest on w temperaturze wahającej się od 800 do 840 stopni Celsjusza, co sprawia, że takie naczynia bez obaw można myć w zmywarce. W przypadku naczyń szklanych, temperatura wypału wynosi nie więcej niż 620 stopni Celsjusza, a co za tym idzie – tego typu kubki powinno myć się ręcznie. Do zalet takiej technologii zaliczyć można dużą powierzchnię reklamową oraz możliwość personalizacji.

Równie chętnie kupowane są kubki reklamowe zdobione nadrukiem bezpośrednim. Główne zalety ten metody to odporność nadruku na zmywanie w zmywarce, niskie koszty druku oraz możliwość tworzenia motywów w pełnych kolorach. Minimalna grubość linii wynosi tutaj 0,2 milimetra w pozytywie i 0,4 milimetra w negatywie, a minimalna wielkość pisma – 7 pkt w pozytywie i 10 pkt w negatywie.

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się Kubki reklamowe tworzone z wykorzystaniem kalkomanii organicznej. Tego typu nadruk pozwala na uzyskanie niezwykle intensywnych, do tego pory niedostępnych kolorów. Temperatura wypału wynosi tutaj 200 stopni Celsjusza. Proces ten gwarantuje zachowanie trwałości nadruku przez co najmniej 250 godzin zmywania w zmywarce. Do pozostałych zalet tej techniki zalicza się możliwość zdobienia całej powierzchni kubka oraz łączenia z innymi dostępnymi na rynku technikami.