Kubki reklamowe – czym różnią się od filiżanek?

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki z logo firmy, jej sloganem reklamowym czy adresem strony internetowej to popularny gadżet reklamowy, na zakup którego decyduje się coraz więcej firm. Tego typu produkty są niezwykle uniwersalne. Kupując je można mieć pewność, że przypadną one do gustu każdemu klientowi, bez względu na wiek czy płeć. Dostępne są one w różnych pojemnościach, kształtach czy kolorach. Bardziej elegancką alternatywę dla nich stanowią filiżanki. Czym te dwa produkty różnią się od siebie? Poniższy artykuł rozwiewa wszelkiego rodzaju wątpliwości związane z tym zagadnieniem.Kubki reklamowe to naczynia, z których pić można rozmaite napoje – kawę, herbatę, wodę czy sok. Bez obaw wykorzystywać można je również do przygotowywania w nich dań typu instant. Kubki najczęściej produkuje się z ceramiki, lecz na rynku spotkać można się również z produktami wytwarzanymi z grubego szkła, gliny czy plastiku. W przeciwieństwie do szklanki, kubek wyposażony jest w ucho umożliwiające łatwe podniesienie go nawet wówczas, gdy znajdujący się w jego wnętrzu napój jest bardzo gorący. Ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest to, czy wybrany przez nas kubek może być zmyty w zmywarce i wstawiany do kuchenki mikrofalowej. Dzięki temu zyskamy pewność, że sprawdzi się on w każdych warunkach.

Kubki reklamowe występują niekiedy w wersji termicznej. Cechą charakterystyczną takiego naczynia jest fakt, iż przez długi czas, niekiedy nawet cały dzień, jest on w stanie utrzymać optymalną temperaturę znajdującego się w nim napoju. Tego typu kubek świetnie sprawdzi się w drodze do pracy, na spacerze czy w podróży.

Kubki reklamowe posiadają alternatywę w postaci filiżanek. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które lubią celebrować picie herbaty. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się cienką porcelanę. Tego typu naczynia przeważnie mają rozszerzające się ku górze ścianki, co pozwala na uchwycenie znajdującej się w ich wnętrzu herbaty. Zestaw filiżanek śietnie sprawdzi się w roli podarunku dla przełożonego.