Jak zaczęły powstawać Parasole z nadrukiem?

Parasole z nadrukiem

Parasole z nadrukiem

Parasole z nadrukiem to świetny i bardzo funkcjonalny gadżet promocyjny na który decyduje się coraz większa liczba firm. Taką parasolkę możemy dowolnie dostosować do każdej branży i kolorystyki na jakiej bazuje nasza firma. Możemy też umieścić na niej dowolny obrazek, czy to przedstawiający sztandarowy produkt jaki rozprowadzamy czy też po prostu nasze logo. Parasole z nadrukiem, które tak wspaniale spełniają swoją rolę zarówno tą reklamową jak i ochronną nie mogłyby nam służyć gdyby nie pomysłowość starożytnych Egipcjan. To właśnie oni jako pierwsi korzystali z prymitywnych przodków naszych dzisiejszych parasolek.

W Chinach około czterysta lat przed naszą erą do ochrony przed deszczem i słońcem używano parasole z nadrukiem wykonane z papieru, który przez odpowiednie natłuszczenie nie przepuszczał wody. Na naszym kontynencie te proste przedmioty sprowadzane z Chin zyskały popularność dzięki Grekom. Francuzi natomiast postanowili ulepszyć parasole, ponieważ zajmowały one zbyt wiele miejsca. W wyniku wielu prób udało im się osiągnąć zamierzony cel i czwartego maja 1715 roku powstał pierwszy parasol, który można było złożyć. Każdy parasol zarówno ten antyczny jak i zupełnie współczesny zbudowany jest z podobnych elementów. W jego skład wchodzi zawsze rączka oraz kawałek usztywnionego materiału mający zwykle kształt wielokąta foremnego, który umieszczony na odpowiednim stelażu tworzy czaszę.

Obecnie możemy cieszyć się bardzo szerokim asortymentem parasoli zarówno w sklepach jak i tych służących do celów marketingowych. Parasole z nadrukiem od tych zwyczajnych odróżnia jedynie unikatowe logo. Mogą mieć one dowolny, kształt, kolor, czy długość wszystko zależy od tego jaką wizję ma specjalista zajmująca się reklamą w danej firmie.

Takie Parasole z nadrukiem im bardziej oryginalne będą tym łatwiej przyciągną naszą uwagę i lepiej spełnią swoją rolę jako nośnika reklamy. Trzymając taki parasol w dłoni i przemieszczając się z nim po mieście sami zupełnie nieświadomi zafundujemy firmie od której go otrzymaliśmy darmową reklamę.